Haber

Bosch, Çin İş Hacminde İyileşme Bekliyor

FRANKFURT, 4 Şubat (Xinhua) — Bosch Cuma günü yaptığı açıklamada, şirketin 2022’de satışlarını yüzde 10’dan fazla artırdığını ve Çin’deki iş hacminde toparlanma beklediğini söyledi.

Bosch’un 2022’ye ilişkin ön mali sonuçları, şirketin toplam satışlarının yıllık %12 artışla 88,4 milyar avroya (95,4 milyar $) ulaştığını gösteriyor. Döviz kuru düşünüldüğünde satışlar yüzde 10 arttı.

Bosch’un işi, mobilite çözümleri, endüstriyel teknoloji, tüketim malları ve güç ve bina teknolojisi dahil olmak üzere farklı alanlara bölünmüştür. Hareketlilik testleri, 2022’de yüzde 17 ile en güçlü büyümeyi kaydetti.

Avrupa, 2022’de 44,8 milyar Euro’luk satışla Bosch için en büyük pazar olurken, onu 27,5 milyar Euro’luk satışla Asya Pasifik izledi.

2023, şimdiye kadar olası bir ekonomik yavaşlama ile zorlu bir yıl gibi görünse de Bosch, pandemi yatıştıkça Çin’de bir toparlanma bekliyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde, elektrifikasyon ve otomasyon alanlarında mobilite çözümleri ve ürünleri oluşturmak için Çin’in Suzhou kentindeki bir mühendislik ve üretim merkezine önümüzdeki on yılda yaklaşık 950 milyon Euro yatırım yapacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu