Haber

Demirtaş’tan Erdoğan’a: Mayıs’ta sözleşmeniz bitiyor, giderken musluğu falan almayın!

6 yılı aşkın süredir Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hem Millet İttifakına dönüşen Altı Masa’yı hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı davet etti.

Twitter’dan yaptığı ilk paylaşımlarda muhalefete seslenen Demirtaş, “Samimi bir davette bulunmak istiyorum: Tüm muhalefet, uzlaşı ile ortak bir aday çıkarsın, sonra hepiniz seçime kadar sessiz kalın. millet seçimi kazanır, vekâletini alır, konutunda yeni cumhurbaşkanına verir… Gerginliğe, paniğe gerek yok, biz kazanacağız.

Normalde siyasetçiler seçimi kazanmak için halkı ikna etmeye çalışırlar. Bizim durumumuzda halk seçimi kazandı ama siyasetçileri kaybetmemeye ikna etmeye çalışıyor.”

‘LÜTFEN SARAYI BOŞALTIN’

Telefonun fotoğrafını yayınlayan ve “Gençler bu telefonlardan rahat alışveriş yapabilmek istiyor musunuz? O saatten önce sandığa gidin ve değiştir butonuna basın” notunu yayınlayan Demirtaş, ardından Beştepe fotoğrafını paylaştı. şu mesajla: “Mayısta sözleşmeniz bitiyor, lütfen Saray’ı boşaltın. Sarayın sahibi yani halk oraya taşınacak. Giderken musluk falan almayın ha!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu