Haber

İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan AB Yüksek Temsilcisi Borrell ile görüştü

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Buyruk Abdullahiyan ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, nükleer anlaşma, Tahran ile Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) arasındaki işbirliği ve Ukrayna’daki gelişmeleri ele aldı.

Abdullahiyan, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, aynı zamanda İran ile nükleer müzakerelerin koordinatörü olan AB Yüksek Temsilcisi Borrell ile telefon görüşmesi yaptığını duyurdu.

İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, “Bu gece Borrell ile yaptığım telefon görüşmesinde İran-AB ilişkileri, nükleer anlaşma, İran-IAEA işbirliği ve Ukrayna’daki gelişmeleri ele aldık.” dedi. ifadelerini kullandı.

11 Şubat’ta İran’da gerçekleşen devrim kutlamalarına işaret eden Abdullahiyan, “İran hükümetinin halkına dayandığını vurguladım ve bu yıl 11 Şubat’ta bu bir kez daha ispatlandı.” değerlendirmesini yaptı.

Borrell, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, İran’daki insan hakları ihlalleri ve Tahran’ın Ukrayna’ya karşı Rusya’ya askeri desteği gibi konularda AB’nin duruşuna vurgu yaptığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu