Haber

TFF Başkanı ve milli futbolcular taraftarlarla buluştu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile milli futbolcular Zeki Çelik ve Cenk Özkacar, A Milli Takım’ın UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda yarın Ermenistan ile oynayacağı maç öncesi kurulan “taraftar bölgesinde” taraftarlarla buluştu.

Eskişehir Valilik Meydanı’nda alanda taraftarlara seslenen TFF Başkanı Büyükekşi, taraftarları milli takıma destek için stada ve ekran önüne davet etti.

Eskişehir’in milli takım için önemine değinen Büyükekşi, şunları söyledi:

“Eskişehir çok değerli bir futbol şehri. Pırıl pırıl gençler görüyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizler geleceğin yıldızlarısınız. Sizler ülkemizin gururusunuz. İnşallah yakın gelecekte güzel başarılara imza atarsınız. Kardeşleriniz burada. Ne yaparsanız en iyisini yapın. Futbolcularımız da en iyisini yapıyor. “Onlar yaptıklarından dolayı milli takımdalar. Onlarla gurur duyuyoruz. İnşallah yarın sizlerin desteği ve dualarıyla çok güzel sonuçlar alacağız. Hepinize teşekkür ederim.”

Milli futbolcu Zeki Çelik de yarın çok önemli bir maça çıkacaklarını ve taraftarların maça gelmesini beklediklerini belirtti.

Milli takımın daha önce Eskişehir’de Hırvatistan ve Moldova’yı mağlup ettiğini belirten 26 yaşındaki futbolcu, “Son oynadığımız maçta da oynadım ve taraftardan keyif aldım. Bu desteği yarınki maçta da görmek istiyoruz. Allah’ım.” İstersek yarın Ermenistan’ı mutlaka yeneceğiz.” “dedi.

Gençlere tavsiyelerde bulunan Zeki Çelik, iyi bir futbolcu olabilmek için çok çalışmak gerektiğini belirtti.

“Milli takımdaki unutulmaz anlarınızdan birini bana anlatır mısınız?” Zeki Çelik, “Özbekistan’a gol attığım maçı unutamıyorum. İki gol attım. Onun dışında Fransa’yı yendiğimiz maç da çok değerliydi. Bunlar unutamadığım anlardan ikisi. ” cevabı verdi.

Zeki Çelik, milli takıma ilk çağrıldığında İstanbulspor’da forma giydiğini hatırlatarak, o anda ne yapacağını bilmediğini söyledi.

Kendisine en büyük desteği ailesinin verdiğini belirten Zeki Çelik, ailesinin her zaman arkasında olduğunu kaydetti.

Zeki Çelik, milli takımda kendisini en çok güldüren oyuncunun Merih Demiral olduğunu belirtti.

“Yarınki Ermenistan maçı için Eskişehir’e ne söylemek istersiniz?” Soru üzerine Zeki Çelik, “Onların desteğini arkamızda hissetmek istiyoruz. Olumsuz bir durum olabilir ama Allah’ın izniyle olmaz. Mutlaka kazanacağız.” dedi.

Ermenistan maçı için skor tahmini yapması sorulan Zeki Çelik, “2-0 kazanacağız” dedi. söz konusu.

Cenk Özkacar: “Onlara keyifli ve kaliteli bir maç göstereceğiz”

Milli futbolcu Cenk Özkacar da iyi gidişatın devamı için yarın Ermenistan’ı yenmek istediklerini vurguladı.

Geçen yıl ilk kez milli formayı giydiği anı unutamadığını belirten Cenk Özkacar, “İlk kez milli takıma davet edildiğimde İzmir’deydim. Başka yaşlara çağrılmamıştım. Daha önce milli takım kategorilerinde yer almıştım. Ümit Milli Takım’dan sonra A Milli Takım’a çağrıldım. Arkadaşlarımdan ve ailemden davet aldım. “Beyanları duyunca tüylerim diken diken oldu. İlk çağrıldığım andaki mutluluğumu ve gözyaşlarımı unutamıyorum.” dedi.

Cenk Özkacar, ailesinin en büyük destekçisi ve motivasyon kaynağı olduğunu, milli takımda kendisini en çok güldüren futbolcunun ise Barış Alper Yılmaz olduğunu belirtti.

Taraftarlardan maçın son dakikasına kadar destek olmalarını isteyen 22 yaşındaki oyuncu, “Maçın gidişatına aldanmamalarını söylüyorum. Onların desteğini arkamızda hissetmek, görmek istiyoruz. Onlara güzel ve kaliteli bir maç göstereceğiz.” İfadelerini kullandı.

Cenk Özkacar, Türkiye’nin maçı 2-0 kazanacağı varsayımını yaptı.

Daha sonra futbolcular Zeki Çelik ve Cenk Özkacar, taraftarlarla selfie çektirdi.

haber-of.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu