Ekonomi

Fed faiz oranlarını korudu, piyasalarda olumlu bir hava hakim oldu; Qualcomm ve Mondelez 4. çeyrek beklentilerini aştı

ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını %5,25-5,50 aralığında tutma kararı piyasalarda olumlu bir hava yaratırken, yıl sonu beklenen faiz artışının gerçekleşmeyebileceği yönünde spekülasyonlara neden oldu. Russell 2000 endeksi, yıllık bazda %-4,66 düşüş yaşamasına rağmen Perşembe günü %0,40 arttı. Dow, S&P ve NasdaqAMD (NASDAQ:) gibi diğer endeksler AMDgibi teknoloji şirketlerinin desteğiyle Nasdaq’ın %1,64’lük liderliğiyle yükseldi.

Kurumsal kazançlarda Qualcomm, hisse başına 2,02 dolar kazanç ve 8,67 milyar dolar gelirle 4. çeyrek beklentilerini aşarak öngörülen 8,55 milyar doların üzerine çıktı. Otomotiv işindeki önemli +%15 artış, pazar sonrası hisselerde +%3,5 artışa yol açtı. Sonuç olarak şirket beklentilerini hisse başına 2,25-2,45 dolar olarak ayarladı.

Airbnb’nin 3. çeyrek kazanç raporu, tek seferlik gelir vergisi avantajı ve 3,40 milyar dolarlık gelir nedeniyle hisse başına 6,63 dolarlık değerli bir fayda gösterdi. Ancak 4. çeyrek gelir beklentilerinin beklenenden düşük olmasının ardından hisseler %-3,7 düştü.

elf Beauty ayrıca 215,5 milyon dolarlık gelirle iddiaları geride bırakarak hisselerinin yaklaşık %6 oranında artmasına neden oldu. Şirketin cari yıl hisse başına kazanç tahminleri hisse başına 2,47-2,50$’a yükseldi.

PayPal (NASDAQ: PYPL) 7,39 milyar dolarlık beklentilerin biraz üzerinde, 7,4 milyar dolarlık satışla 3. çeyrek varsayımlarını aştı, bu da hisselerde +%1,6, tatil satışlarında ise +%4,8 artışa yol açtı. Tahmin edilirken, tüm yıl faizleri hisse başına 4,98 dolara yükseldi.

Mondelez, hisse başına 82 sentlik kazanç ve 9,03 milyar dolarlık gelirle 3. çeyrek beklentilerinin üzerinde performans göstererek hisselerine %3,25’lik bir artış sağladı. Bu, son 5 yılda yalnızca bir kez kar kaçıran şirketin istikrarlı bir trende işaret ettiğini gösteriyor.

Öte yandan, Etsy’nin üçüncü çeyrek raporunda hisse başına kazancı 64 sent olarak beklentileri aştı ancak 636,3 milyon dolarlık satışları yetersiz kaldı, bu da hisselerde yılbaşından bu yana %-50’den fazla düşüşe ve hisselerde %-3’lük bir düşüşe yol açtı. -piyasa düşüşü. CEO durumu “inanılmaz derecede zorlu bir ortam” olarak nitelendirdi.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habermuradiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu